piątek, 17 października 2014

Coś dla śpiochów ...

Dawno nie było czegoś z Afryki ...

Ci, którzy wzorem Księżniczki na ziarnku grochu narzekają, że źle  sypiają mogą się pocieszyć, że i tak nie mają najgorzej, dla porównania kilka afrykańskich "poduszek".Dinka (Sudan Południowy)


Hemba (DR Konga)
 
 
Turkana (Kenia)


Luba (DR Konga)

16 komentarzy:

 1. Bardzo ładne, gdyby sprzedawali takie w Ikei z pewnością kupiłabym dla całej rodziny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A cóż oni zrobili, że mieliby taką karę? :-)

   Usuń
  2. Myślisz, że niewygodne? Jak nie do spania, to z pewnością dałyby radę jako półeczki, albo stoliki nocne. Niby takie "prymitywne", a wielofunkcyjne.

   Usuń
  3. Nie wiem, nie próbowałem :-) ale biorąc pod uwagę, że patent stosowany jest w całej Afryce (a i w Azji jest znany) to nie sądzę by było to takie złe, zresztą czego nie robi się dla elegancji :-)

   Usuń
  4. Bo to chyba tak jak z jedzeniem pałeczkami - jak ktoś przyzwyczajony do łyżki, to pałeczki wydają się niesamowicie trudne do opanowania. A jak się potrenuje, to okazuje się, że są wygodniejsze, bo są przedłużeniem palców.
   Trzeba by popytać tych, którzy używają tych poduszek, czy rano bolą ich plecy, ale pewnie jak zwykle okazałby się, że ludowe sposoby na spanie wygrywają.

   Usuń
  5. W miastach już niekoniecznie, tam wygrywają niewygody cywilizacji :-)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Jak się ma z czymś do czynienia przez lata to chciałoby się by to jakoś wyglądało.

   Usuń
  2. Fakt. Może i my gdybyśmy spali na twardych poduszkach nie cierpieli byśmy na kłopoty z kręgosłupem szyjnym. To taka ortopedyczna poduszka.

   Usuń
  3. Te podgłówki stosuje się z trochę innych względów - kładąc na niech szyję chroni się fryzurę przed zniszczeniem a po drugie ze względów higienicznych - na drewnie nie zalęgnie się żadne robactwo i jest łatwe do utrzymania w czystości (względnej) a poduszka z pierza nie miałaby żadnych szans.

   Usuń

 3. Pierwsza i ostatnia wyglądają na piękne , artystycznie wykonane siedziska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia nie zachowują proporcji - nie dałoby się na tym siedzieć - może jeszcze na pierwszym jakieś małe dziecko, na drugim nawet ono nie - to "poduszki" :-)

   Usuń
 4. Piękne! Skoro można spać na walizce, to tym bardziej na takim drewnianym podgłówku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ma jeszcze i tę zaletę, że jest lekki i poręczny, choć walizka przebija go z kolei pakownością :-)

   Usuń
 5. Piękne te poduszki. Nie wymagają przebierania bielizny. Od biedy na wznak dałoby się nawet przyłożyć głowę. Ale bokiem?...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, wystarczy tylko przetrzeć ręką :-) Na zdjęciach czasami widać, że dają sobie radę tak samo dobrze na wznak jak i lewym i prawym boku :-)

   Usuń